Strona główna » PSYCHOLOGIA, PEDAGOGIKA I PSYCHIATRIA » Psychologia społeczna » Potoczne koncepcje świata i natury ludzkiej. Ich wpływ na poznanie i zachowanie.

Potoczne koncepcje świata i natury ludzkiej. Ich wpływ na poznanie i zachowanie.

Tytuł: Potoczne koncepcje świata i natury ludzkiej. Ich wpływ na poznanie i zachowanie.

Autor: Lachowicz-Tabaczek Kinga

Liczba stron: 264

Rok wydania: 2004

Dostępność: niedostępna

Zobacz opcję dostawy

Wysyłka gratis przy
zakupie powyżej 200 zł

Cena rynkowa: 43.00 zł
Nasza cena: 39.00 zł
Separator

Potoczne koncepcje świata i natury ludzkiej. Ich wpływ na poznanie i zachowanie.

Jaką rolę w regulacji poznania i zachowania odgrywają tzw. naiwne koncepcje dotyczące świata i reguł nim rządzących? Czy potoczne, zdroworozsądkowe koncepcje psychologiczne tworzone przez tzw. człowieka z ulicy różnią się od naukowych teorii konstruowanych przez badacza? Co decyduje o naszym zachowaniu - obiektywna rzeczywistość, czy jej subiektywne interpretacje?

Autorka pokazuje, w jaki sposób koncepcje na temat natury ludzkiej, przekonania dotyczące stałości bądź zmienności ludzkich właściwości wpływają na nasze zachowanie. Kinga Lachowicz-Tabaczek nie tylko wnikliwie i kompetentnie prezentuje dotychczasowe teorie, z brawurą entuzjasty przedstawia fascynujące wyniki badań własnych.

Przekonania o naturze ludzkiej są łącznikiem między predyspozycjami i doświadczeniami jednostki a jej funkcjonowaniem w świecie społecznym. Kinga Lachowicz-Tabaczek, opierając się na bogatych badaniach zarówno o charakterze korelacyjnym, jak i eksperymentalnym, w swojej monograficznej książce ukazuje mechanizmy tworzenia się tych przekonań, ich zróżnicowanie, siłę oraz ich wpływ na społeczną percepcję i zachowania społeczne. W ostatnich latach poglądy dotyczące tej tematyki bardzo się zmieniły, dzięki niniejszej publikacji możemy poznać aktualne spojrzenie na te kwestie.Słowa kluczowe:
1 1 1 Separator


Brak rekordówCharaktery
Majowe Charaktery
Świat według optymisty
Co uskrzydla w pracy
Jak znaleźć prawdziwego przyjaciela
Romanse w cyberprzestrzeni
oraz Informator dla maturzystów
Platnosci
REALIZACJA ZAMÓWIEŃ DOSTAWY PŁATNOŚCI REGULAMIN BEZPIECZNE ZAKUPY O FIRMIE KONTAKT I MAPA DOJAZDU
Oprogramowanie: Sote Wykonanie: 5t.pl